Szkolenie i licencja SEPL w Warszawie

Marzysz o pracy w lotnictwie lub jesteś fanem awiacji i chcesz spróbować swoich sił za sterami samolotu? Szkolenie do licencji PPL(A) w Evair to najlepszy wybór do realizacji Twoich lotniczych celów i aspiracji! Licencja ta to pierwszy etap w karierze pilota samolotowego. Pozwala na loty niezarobkowe samolotem jednosilnikowym tłokowym o masie do 5700 kg.Szkolenie SEPL – wymagania to:


Minimalny wiek żeby rozpocząć kurs to 16 lat- czym wcześniej zaczniesz tym szybciej usiądziesz za sterami samolotu komunikacyjnego
Badania lotniczo lekarskie PART-MED minimum klasy 2

Szkolenie do licencji jest złożone z dwóch części :
Szkolenie teoretyczne
Szkolenie praktyczne
Szkolenie teoretyczne odbywa się online. Po ukończeniu kursu otrzymujemy zaświadczenie z którym możemy udać się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego


Szkolenie składa się z następujących przedmiotów:


Meteorologia
Prawo lotnicze
Łączność
Człowiek- możliwości i ograniczenia
Zasady lotu
Ogólna wiedza o statku powietrznym
Nawigacja
Procedury operacyjne
Wykonywanie i planowanie lotu


Szkolenie praktyczne

W naszej szkole odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów.
Praktyka odbywa się zgodnie z przepisami PART-FCL. Przekłada się to na 45 godzin szkolenia w powietrzu za sterami jednej z naszych maszyn.

Do dyspozycji naszych uczniów mamy maszyny typu:

Piper PA28
Cessna C150
Cessna C172

Wszystkiego czego musisz wiedzieć o szkoleniu dowiesz się od naszych instruktorów, którzy zawsze chętnie odpowiedzą na Twoje pytanie.
Po ukończeniu kursu uczeń dostaje zaświadczenie o ukończeniu. Następnie odbywa się egzamin praktyczny z wyznaczonym egzaminatorem.Czym różni się szkolenie SEPL od PPL?


Jest to szerszy typ licencji pozwalający na kontynuacje kariery do licencji zawodowej.

Zazwyczaj kurs z PPL do SEPL trwa ok. 1 godziny w locie (zależnie od umiejętności kandydata). Jeżeli ktoś z licencją LAPL chce otrzymać SEPL to przepisowo szkolenie trwa 3 godziny w locie.

Rozpocznij już dziś!

Jesteś zainteresowany tym  szkoleniem?