Szkolenie VFR Noc - uprawnienia do wykonywania lotów w nocy

Dzięki uprawnieniu VFR NOC, nie będziesz już zmuszony do lądowania w czasie zbliżającego się zachodu słońca, co pozwoli Ci na bezpieczne wykonywanie nocnych lotów. Podczas szkolenia VFR NOC rozwijasz już nabyte umiejętności i zdobywasz nowe kompetencje, które są kluczowe do bezpiecznego przeprowadzania lotów nocnych. Podobnie jak w przypadku szkolenia do uzyskania licencji PPL(A), w trakcie zajęć teoretycznych omawiane są najważniejsze zagadnienia dotyczące lotów nocnych. Następnie przyszedł czas na szkolenie praktyczne, w trakcie którego, pod czujnym okiem instruktora oraz podczas samodzielnych lotów, będziesz doskonalił swoje umiejętności pilotażu po zachodzie słońca.

 

Osoby posiadające uprawnienie VFR NOC, mogą wykonywać loty zarówno przed wschodem, jak i po zachodzie słońca. To uprawnienie jest również wymagane na dalszych etapach szkolenia, takich jak licencja zawodowa czy uprawnienia do lotów z wykorzystaniem przyrządów.

Uprawnienia VFR NOC – podstawowe informacje

    • Dla każdego posiadacza SEPL / PPL 
 

Wymagania: 

    • Ważna licencja PPL 
    • Ważne orzeczenie Lotniczo Lekarskie 2 klasy (lub 1) 
 

Szkolenie do licencji jest złożone z dwóch części :

    1. Szkolenie teoretyczne
    2. Szkolenie praktyczne
 

Teoria: 

Szkolenie teoretyczne odbywa się online. Po ukończeniu kursu otrzymujemy zaświadczenie z którym możemy zaczynać kurs praktyczny

 

Praktyka

5 godzin w powietrzu 

Rozpocznij już dziś!

Jesteś zainteresowany tym  szkoleniem?